Když neumřeš včas

Vloni takhle zjara vyrazil Michal Bystrov ke kamarádovi Vojtovi Kouřímskému, aby jednou provždy zúčtoval s minulostí. Několik měsíců pak u něj nahrával své staré skladby z období puberty a postpuberty, zatímco Vojtěch je odvážnými aranžemi stavěl na hlavu, obracel naruby, s radostí je prznil. Výsledkem je nebývale pestré dvojalbum Když neumřeš včas – Písničky z prvních pětadvaceti let. Čtyřčlenná banda přátel obsluhující rozličné nástroje, mezi nimiž nechybí elektrická a dvanáctistrunná kytara, bicí, mandolína, housle, klávesy nebo foukací harmonika, dokázala vytvořit z ničeho NĚCO a ještě se u toho slušně bavila. 2CD Když neumřeš včas je odteď přístupné na webu Bandcamp.com. Poslouchejte, stahujte – užívejte si!

Více

O den starší, o dům dál

Na webu Bandcamp.com byla zpřístupněna nová sólová nahrávka Michala Bystrova O den starší, o dům dál. Osmnáct skladeb s dvanáctistrunnou kytarou a harmonikou reprezentuje písničkářův současný repertoár.

Více

Jablkoň po čtyřicítce

Skupina Jablkoň si k 40. výročí své existence nadělila kromě nové desky také knížku se zpěvníkem, do které svými texty přispěli Ondřej Bezr, Michal Bystrov, Jiří Černý, Petr Dorůžka, Jan Rejžek a další.

Více

Řekni, kde ty kytky jsou

Ke kulatým narozeninám první dámy českého písňového textu Jiřiny Fikejzové vydal Supraphon album Řekni, kde ty kytky jsou. Michal Bystrov je autorem průvodního slova, zahrnujícího gratulace Jiřího Suchého, Marie Rottrové, Marty Kubišové, Evy Pilarové, Karla Gotta a dalších.

Více

ASAP

Michal Bystrov v pořadu České televize ASAP o Nobelově ceně pro Boba Dylana.

Více

Dobrovolná revue

Byla jednou jedna kapela… Anebo jinak: sedmnáct let jsme na to čekali, dva roky na tom dělali. Dobrovolná revue, vaše nejoblíbenější rocková skupina, kterou jste nikdy neslyšeli, je zpět!

Více

Na svobodu s výučním listem

Pořad Na svobodu s výučním listem z rozhlasového cyklu Dobrá vůle: reportér Vilém Faltýnek zpovídá Michala ohledně jeho oblíbeného tématu – života a díla loupežníka Václava Babinského.

Více