Charles Aznavour v Reflexu

V den úmrtí Charlese Aznavoura zveřejnil časopis Reflex na svém webu rozhovor, který jsem s legendou francouzského šansonu vedl přede dvěma lety. Znovu se mi tahle radost poštěstila v lednu letošního roku, kdy mi monsieur Aznavour poskytl interview pro Deník. Oba texty naleznete jak zde, tak na stránkách zmíněných médií.

Více

Dvacet jar Bohumila Sobotky

V časopise Divoké víno vyšla další ukázka z knihy Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova: fejeton o otcově příteli, neprávem zapomenutém básníkovi a filmovém dokumentaristovi Bohumilu Sobotkovi.

Více

Směrš

A je tu další rozhlasová dramatizace, tentokrát trochu přitažená za vlasy. Přibližně od 15. minuty můžete poslouchat, jak to (podle rádia) bylo s cestou rodiny Bystrovových na demarkační čáru v roce 1945 a co psala Anežka Bystrovová prezidentu Edvardu Benešovi.

Více

Toyen v rozhlase

Součástí pořadu Českého rozhlasu  o Toyen ve stylu dokudrama je citlivě zdramatizovaný rozhovor Vladimíra Bystrova s malířkou z roku 1967.

Více

Kulatá čísla

30 000 návštěvníků na webu, 13 000 poslechů a 12 000 návštěv na Bandzone a 1000 poslechů na Bandcampu. To vše bez facebooku a jiných sociálních sítí. Děkuju!

 

Více